YORUM POLİTİKASI

Gerek sitemizde, gerek aktif olduğumuz diğer ortamlarda okur ve takipçilerimizin yayınladığımız seriler hakkında yorum yapmasını, bizimle ve birbirleri ile tartışmalarını istiyor ve bekliyoruz.  Ancak bu diyalogların verimli ve doğru bilgiye ulaşma amacımıza yönelik olması adına, bazı konulara dikkat etmenizi rica ediyoruz.

  • Bıraktığınız yorum Moderatör kontrolünden geçtikten sonra yayınlanmaktadır.

Hepimiz Oku Çizgi Roman’a gönüllü olarak ve ancak boş zamanlarımızda katkıda bulunduğumuz için, zaman zaman yorumların onaylanması vakit alabilir. Bize sabır ve anlayış göstermenizi rica ediyoruz.

  • Lütfen bıraktığınız yorumun belirli bir nezaket çerçevesinde olmasına özen gösterin.

Yorumunuz bizim veya bir başka okurun bıraktığı yoruma itiraz veya eleştiri içeriyor olabilir. Hatta bu tip diyaloglar bize de bildiklerimizi gözden geçirme fırsatı veriyor. Sonuçta kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ve hatta sinirlenmiş bile olabilirsiniz. Ancak bu, size çevirmen/editör veya diğer okurlara hakaret etme ve onları karalama serbestliği vermez. Tartışmaya katkıda bulunmayan, sadece hakaret amaçlı yorumları yayımlamıyoruz. İtirazınız varsa fikrinizi uygar insanların yaptığı gibi sakin, net ve hakarete başvurmadan anlatmayı deneyin.

  • Küfür ve ağır argo içeren yorumları onaylamıyoruz.

Serilerin altına Youtube videoları tarzında sadece küfür içeren diyaloglarla dolmasının bu siteye bir şeyler okumak için gelenlere bir faydası olmayacağı görüşündeyiz.

  • Yaptığınız yorumun tartışmaya katkıda bulunmasına özen gösterin.

Upuzun, belirli bir akışı olmayan, konudan ilgisiz, daldan dala atlayan yorumlar, hem sizin yazdığınız yorumun, hem de ilgili serinin yada  bölümün okunurluğunu azaltıyor. Yapmak istediğiniz yorum, bölümün kendisinden uzun ise, belki de bir blog açmalı ve paylaşım yapmalısınız.

  • Aynı yorumu tekrar tekrar bırakmak sizin için bir zaman kaybı olacaktır, zira tekrar eden yorumları onaylamıyoruz.

Düşüncenizi ilk seferde düzgün ifade ettiyseniz aynı yorumu beş kere göndermenin, veya farklı seriler altına aynı yorumu yazmanızın anlamı yok.

  • Bir başka web sitesinde yayınlanan bir yorumu kopyalayıp yapıştırmak yorum bırakmak değildir.

Seri yada bölüm hakkında katkıda bulunduğunu düşündüğünüz bir başka site veya kaynak varsa tamamını kopyalamak yerine lütfen okunaklı bir argüman içinde bağlantısını vermeyi deneyin.

  • Herhangi bir ürün, ticari kurum, tetkik, parayla satılan herhangi bir hizmet veren kurum ya da kişi reklamını yapma amaçlı yorumları onaylamıyoruz.

Lütfen yorumlara diğer okurların size ulaşması için ürün ve hizmet pazarladığınız web sitesi adresi, telefon numarası veya e-posta adresi bırakmayın. Sitemizde kimsenin reklamının yapılmasına da alet olma niyetimiz yok. Bu tip yorumları ya değiştiriyor ve editleyerek reklam linkini çıkarıyoruz, ya da hiç onaylamıyoruz.

  • Ekibimiz burada yayımladığı Seriler nedeniyle herhangi bir kurum ve kuruluştan maddi veya manevi bir kazanç elde etmemektedir.

Tartışmaya bir katkıda bulunmaksızın, herhangi bir karşı argüman getirmeksizin ekip üyeleri hakkında asılsız iddialarda bulunan, çamur atma ya da  adam karalama safsatası ataklar içeren yorumları yayımlamıyoruz.